Zónová regulácia

EVOHOME multizónový bezdrôtový systém pre vykurovanie

 

30% Využitím systému evohome môžete ušetriť až 30% nákladov na vykurovanie, bez zľavíte zo svojich požiadaviek na komfort - a to vďaka viaczónové regulácii

 

• riadenie až 8 samostatných zón (individuálne 7-denný časový program)
• centrálna riadiaca jednotka s dotykovým displejom
• ovládanie kotla - ak už nie je vybavený vlastnou (napr. ekvitermickou) reguláciou
• riadenie nahrievania zásobníka TÚV časovým programom
• český jazyk (a ďalších 13 európskych jazykov)
• jednoduchá montáž a rozšíriteľnosť

Vhodný pre:
• vykurovanie vykurovacími telesami
podlahové vykurovanie
• priamovýhrevné vykurovanie
• kombináciu týchto spôsobov
• rodinné domy
• dvojgeneračné domy
• nájomné domy
• malé obchody, kancelárie

 

Prvky systému evohome

 

 

 

30% Úspora za vykurovanie je pre nás samozrejmosťou - my Vám k nej pridáme komfortnú teplotu a komfortné ovládanie a zmeníme Váš dom na útulný domov

 

Bezdrôtový zónový systém EVOHOME pre domy a byty

 

Požiadavka na ovládanie teploty v každej miestnosti domu alebo bytu podľa 7-denného časového programu, s možnosťou kedykoľvek si teplotu prispôsobiť svojim potrebám, začína byť aj v tuzemských podmienkach štandardom. Prečo sa každý deň vracať zo zamestnania do studeného domova, prečo každé ráno vstávať do vychladnutých miestností, prečo sa po dovolenke vracať do vymrznutého domu? Áno, každý šetríme energiu za vykurovanie, kde sa dá-načo ale platiť zbytočne vysokú daň v podobe nízkeho komfortu?
 
Čo je zónová regulácia?

Zóna je priestor (spravidla miestnosť), ktorý je definovaný aktuálne nameranou teplotou, požadovanú (nastavenú) teplotou a akčným prvkom, ktorý docieli, aby sa požadovaná a aktuálna teplota od seba nelíšili. Zónový systém evohome dokáže zabezpečiť, aby v každej miestnosti domu, bytu, obchodu či kancelárie bola v určenom čase taká teplota, akú si dopredu užívateľ pre jednotlivé dni v týždni k individuálnym miestnostiam priradí v riadiacej jednotke.
 
Skúste to bez drôtov, milý Marconi

Na slovenskom trhu je k dispozícii hneď niekoľko takých zónových systémov, ktorých jednotlivé prvky spolu komunikujú prostredníctvom zbernice. Zjavnou nevýhodou takýchto systémov je nutnosť prepojiť všetky prvky systému káble, čo je relatívne jednoduché, ak sa jedná o novostavbu. Avšak v existujúcich domoch a bytoch sa dodatočná kabeláž už tak ľahko neinštaluje.

 

z tohto dôvodu bol vyvinutý zónový systém evohome, ktorého prvky spolu hovoria bezdrôtovo. Dorozumievajú sa na pre tieto účely schválené frekvencii 868 MHz a obvyklý dosah komunikácie v podmienkach stavby býva 30m, čo je pre bežný rodinný dom úplne dostatočná vzdialenosť. Výhody bezdrôtového riešenia sú naporúdzi: odpadá problém inštalácia zložité kabeláže, celý systém môžeme v budúcnosti ľahko rozšíriť, a je tu možnosť optimálneho umiestnenia ovládacích a meracích prvkov. Tretia výhodu uvítate najmä v prípade, kedy pôvodne navrhované miesto pre ovládač či snímač teploty bude zastavaných nábytkom, alebo s postupom času zistíte, že na vyprojektovanom mieste nemôžete získať dobrú referenčnú teplotu pre kvalitnú reguláciu vykurovania. Skrátka - dôvodom pre voľbu bezdrôtového riešenia je jeho flexibilita. Pritom nie je potrebné obávať sa súbežnej prevádzky viacerých systémov na uvedenej frekvencii v bezprostrednom okolí. Jednotlivé prvky systémov sa pri uvedení do prevádzky spolu škárujú (prečítajú si navzájom svoje ID kódy), a vedia teda, s ktorým zariadením komunikovať môžu, a s ktorým nie. Investuje Ak teda sused vo vedľajšom panelovom byte do podobného riešenia, aby znížil svoje výdavky za vykurovanie, nestane sa vzájomné rušenie oboch systémov zdrojom nezhody. Taktiež vo dvojgeneračnom rodinnom dome má koexistencie dvoch systémov vedľa seba svoje opodstatnenie - užívateľ aj jeho svokra môžu prostredníctvom dvoch riadiacich jednotiek ovládať každý svoje územie, a oba systémy sa potom medzi sebou dohovorí na spoločnom ovládanie kotla pre celý dom.

dosah 30 m v zastavanom priestore

• žiadna zložitá kabeláž
• rýchla inštalácia
• možnosť optimálneho umiestnenia prvkov
• jednoduché rozšírenie systému
• funkcia testovania komunikácie

 

Ako to všetko funguje?

Bezdrôtový zónový systém evohome priebežne porovnáva v každej miestnosti (zóne) teplotu nameranú s teplotou požadovanou - či už zadanú časovým programom, alebo lokálnym opätovným nastavením. Podľa zistených aktuálnych teplôt potom reagujú akčné prvky systému tak, aby namerané teploty dosahovali teplôt žiadaných. Akčnými prvkami systému sú bezdrôtové hlavice a ventily">hlavice HR80 inštalované na podlahové kúrenie ">podlahové kúrenie ">termostatických ventiloch radiátorov, regulátor podlahového vykurovania HCE80 ovládajúci termopohony MT4 na ventiloch rozdeľovača, alebo spínacie jednotky BDR91 ovládajúci priamotopné telesa, termopohony MT4 na ventiloch vykurovacích telies, prípadne riadiaca spínanie zdroja tepla (kotla). Uvedené prvky sú riadené jednotkou evohome s dotykovým displejom, v ktorej je uložené všetky nastavenia systému vrátane časových programov pre jednotlivé miestnosti.

 

Riadiaca jednotka evotouch - čerešnička na torte


Mozgom zónového systému je riadiaca jednotka, vykonaná ako dotykový panel, ktorá môže byť umiestnená do podstavca na stôl (na skriňu, na krbovú rímsu), alebo na stenu. Je napájaná 230 VAC (cez adaptér) a obsahuje záložné dobíjacie batérie, ktoré udržujú všetky funkcie v chode aj po jej vysunutí z napájacieho adaptéra (v ruke sa s ňou pracuje lepšie). V prípade dlhodobého výpadku prúdu v poriadku dní, kedy sa vybijú aj záložné akumulátory, sa užívateľ nemusí obávať straty nastavenia systému - všetky dáta zostávajú uchované, a po obnovení napájania sa systém prebudí späť do stavu pred výpadkom. Je len potrebné (a systém si o to sám povie) aktualizovať čas, prípadne dátum - jednotka si pamätá iba posledný evidovaný čas (to je čas straty napájania).

Riadiaca jednotka evotouch  

 

Systém evotouch dokáže riadiť podľa 7-denného časového programu až 8 zón (miestností). Riadiaca jednotka evotouch umožňuje miestnosti pomenovať, priradiť pre nich príslušnú aplikáciu vykurovanie, a nastaviť pre jednotlivé miestnosti časový program (6 časových úsekov pre každý deň v týždni). Pre každú miestnosť je možné definovať spôsob vykurovania, minimálnu a maximálnu nastaviteľnú teplotu, funkciu optimalizácia (predkurovanie), alebo správanie akčných prvkov v prípade straty komunikácie (a ďalšie nastavenia podľa spôsobu vykurovania).
 
V prevádzkovom režime zobrazuje riadiaca jednotka evotouch hodnoty nameraných a požadovaných teplôt, a umožňuje jednoducho manuálne meniť teploty nastavenej v časovom programe.
 
K dispozícii sú rýchle voľby špeciálnych režimov - "dovolená", "voľný deň" a dva ďalšie predvolené režimy. Napríklad v prípade dovolenky je v systéme nastavená teplota pre dobu neprítomnosti, a potom už len stačí pri odchode zapísať dátum a čas návratu - systém sa v uvedenom termíne automaticky vráti späť do režimu časového programu.
Základná obrazovka obsahuje aj tlačidlo rýchleho prepnutie do úsporného režimu (okamžité zníženie nastavenej teploty vo všetkých miestnostiach o 3 ° C).
 
Riadiaca jednotka evotouch je tiež vybavená vstavaným snímačom teploty, ktorý môže slúžiť ako referenčný snímač pre miestnosť, v ktorej je jednotka inštalovaná. Možno k nej priradiť aj bezdrôtový snímač vonkajšej teploty (hodnota vonkajšej teploty však nemá vplyv na reguláciu, je len zobrazovaná na displeji riadiacej jednotky).
 
Určite si porozumiete - všetko v slovenskom jazyku
Riadiaca jednotka evotouch s Vami bude hovoriť po slovensky. Ak Vám tento jazyk nevyhovuje, máte možnosť zvoliť akýkoľvek z ďalších 13 európskych jazykov - záleží len na Vás, aký si vyberiete. V češtine sú nielen základné obrazovky, ale aj všetky nápovedy, ktoré Vás pri uvádzaní do prevádzky a nastavovanie
sprevádzajú.
Samozrejmosťou je priložená užívateľská dokumentácia a inštalačné návody v češtine.

 

Variabilné umiestnenie aj vzhľad

Riadiacu jednotku evotouch možno umiestniť ako na stenu, tak na stôl, na skriňu, alebo napríklad na krbovú rímsu.
 
V prípade umiestnenia na stene je treba inštalovať bežnú inštalačnú krabicu pod omietku s hĺbkou najmenej 40 mm, a do nej umiestniť napájací adaptér. Na krabici sa priskrutkuje konzoly, z ktorej možno jednotku jednoducho vyberať a opäť ju navracať, aby sa nabíjali záložnej batérie:

 

prevedenie na stenu ATF300

 

Ďalšou možnosťou je nechať jednotku voľne na nábytku, potom stačí zastrčiť dodávaný kábel vybavený zástrčkou do najbližšej zásuvky:

 

prevedenie na stůl ATF100


 

K dispozícii sú 3 varianty krytov, aby riadiaca jednotka evotouch dokonale zapadla do Vášho interiéru. Aj funkčný prvok môže byť ozdobou!

 

sada krytov ATF400
lesklá bílá matný hliník leštěná černá

 

Príklad aplikácie 1 - Vykurovanie vykurovacími telesami

Použité prvky:
1 x riadiaca jednotka evotouch
1 x podlahové kúrenie ">termostat DTS92
1 x spínacia jednotka BDR91
6 x hlavica HR80
 
V zóne 1 je použitá ako snímač teploty riadiaca jednotka evotouch.
 
V zóne 2 je použitý pre meranie teploty snímač obsiahnutý v termostate DTS92.

V zónach 3-8 je teplota meraná snímačom integrovaným v hlavici HR80.
 
Pre ovládanie kotla je využitá reléová spínacia jednotka BDR91.
 
Týmto spôsobom môže byť riadené až 8 zón pomocou hlavíc HR80, prípadne v kombinácii s termostatmi DTS92.

hlavica pre vykurovacie telesá

HR80
pripojovací závit
M30 x 1,5

 

 

možnosti nastavenia:
(individuálne pre každú zónu)
• optimalizácia
• indikácia otvoreného okna
• min a max teplota v zóne
• uzamknutie ovládania hlavicou

 

• integrovaný snímač teploty
• žiadaná teplota na displeji
• jednoduché lokálne nastavenie teploty na hlavici
• protimrazová ochrana (5 ° C)
• funkcia "otvorené okno"
• automatické precvičenie ventilu 1 x týždenne
• napájanie: 2AA batérie, životnosť 2 roky

 

nastavenie žiadanej teploty:
1. automatické podľa časového programu riadiacej jednotky evotouch
2. manuálne na riadiacej jednotke evotouch
3. manuálne na hlavicu

 

Pre meranie teploty a prenastavenie žiadanej teploty v miestnosti je možné využiť buď snímač teploty v hlavici HR80, alebo podlahové kúrenie ">termostat DTS92, prípadne riadiacu jednotku evotouch.

 

Príklad aplikácie 2 - podlahové vykurovanie

Použité prvky:
1 x riadiaca jednotka evotouch
5 x podlahové kúrenie ">termostat DTS92
1 x spínacia jednotka BDR91
1 x regulátor HCE80, antténa HRA80
6 x termopohon MT4
 
V zóne 1 je použitá ako snímač teploty riadiaca jednotka evotouch.
 
V zóne 2-6 je použitý pre meranie teploty snímač obsiahnutý v termostate DTS92.
 
Regulátor HCE80 ovláda termopohony MT4 na rozdeľovači podlahového vykurovania.
 
Pre ovládanie kotla je využitá reléová spínacia jednotka BDR91.
 
Týmto spôsobom môže byť riadené až 8 zón pomocou regulátora HCE80 a termopohonov MT4, teploty sú merané a lokálne upravované prostredníctvom termostatu DTS92.

 

 

možnosti nastavenia:
(individuálne pre každú zónu)
- optimalizácia
- Min a max teplota v zóne

 

• pre riadenie 5 zón
• s rozširujúcim modulom HCS80 pre 8 zón
• 15 konektorov pre pripojenie MT4-230
• prepínač pre pohony NC / NO
• napájanie: 230 VAC

 

 

Riadenie zdroja tepla

Systém evohome môže byť využívaný nielen iba ako ako zónová podlahové kúrenie ">regulácia (v prípade že zdroj tepla má vlatne, napríklad ekvitermickú reguláciu). Ak je požadovaná ako zónová regulácia, tak ovládanie kotla, umožňuje systém evohome riadiť chod kotla prostredníctvom reléové spínacie jednotky BDR91.
 
Riadiaca jednotka evotouch má trvalý prehľad o potrebe dodávky tepla do jednotlivých miestností, a na základe týchto údajov vysiela signály reléové spínacie jednotke, ktorá spína zdroj tepla.

možnosti nastavenia:
počet cyklov za hodinu
minimálna doba zopnutia

 

Zobrazenie vonkajšej teploty

Na základných obrazovkách riadiacej jednotky evotouch je možné zobrazovať aj vonkajšiu teplotu. Údaj o vonkajšej tieplotě nemá VLV na zónovú reguláciu, ani na ovládanie zdroja tepla. Pre meranie vonkajšej teploty je využívaný bezdrôtový snímač HB85.


vonkajšia teplota sa zobrazuje ako na šetriace, tak na základnej obrazovke displeja

 

 

 

Alternatívne nástenné prvky

Pre meranie teploty v miestnosti a jej ovládanie možno využiť nielen bezdrôtový podlahové kúrenie ">termostat DTS92, ale tiež bezdrôtový snímač teploty HCF82, alebo snímač teploty s možnosťou úpravy nastavenia žiadanej teploty HCW82 (s ovládacím kolieskom).

 

  HCF82
snímač teploty
HCW82

snímač teploty s korekciou

 

 

 

Riadenie nahrievania zásobníka TÚV časovým programom

 

Systém evohome dokáže podľa Vami zadaného 7-dňového časového programu prostredníctvom jednej alebo dvoch reléových spínacích jednotiek BDR91 ovládať ohrev teplej úžitkovej vody v zásobníku.
 
Na zásobník je jednoducho naistalovám bezdrôtový príložný snímač teploty CS92A (pomocou pružného lanka). Prietok vykurovacej vody pre ohrev zásobníka je potom riadený prestavovaním jedného 3-cestného rozdeľovacieho ventilu, alebo dvoch uzatváracích ventilov. Pre kompletáciu tejto regulácie odporúčame využiť ventily rady V404x s pružinovým spätným chodom, ktoré sú pre takéto aplikácie určené.

možnosti nastavenia:
- Teplota TÚV (čas.Je program)
- Hysterézia teploty TÚV
- Doba prebehu čerpadla TÚV

Varianta riadenie 3-cestným rozdeľovacím ventilom:

Varianta riadenie dvoma uzatváracími ventilmi:

 

 


EVOHOME - príklady funkcií a nastavení, ktoré Vám zjednodušia život a zníži Vaše náklady na vykurovanieRychlá nastavení ze základní obrazovky řídící jednotky evotouch:
 

 

Úsporná prevádzka - Stiskutím tlačidla znížite okamžite žiadanú teplotu vo všetkých miestnostiach o 3 ° C.
Špeciálne prevádzky:
-Dovolenka - zadanie dňa a hodiny návrate - do uvedeného času budú všetky miestnosti vykurované na vopred nastavenú (zníženú) teplotu a po návrate na Vás čaká ozajstné teplo domova.
-Voľný deň - zadáva sa počet dní voľna - v týchto dňoch pobeží časový program podľa dňa, ktorý si prednastavíte (zrejme teda soboty alebo nedele).
-Odlišný deň - možnosť prednastavenia odlišného časového programu vo vybraných miestnostiach. K dispozícii sú dve prednastavenie odlišných dní (hodí sa napríklad pre rôzny životný štýl v párnych a nepárnych týždňoch, pri práci na smeny a pod).
 
Prenastavenie žiadanej teploty - žiadaná teplota v miestnosti je určená Vami nastaveným časovým programom. Túto teplotu môžete kedykoľvek zmeniť šípkami u jej zobrazenia. V okamihu prechodu časového programu do ďalšieho úseku sa toto manuálnou prenastavenie ruší a riadenie preberá opäť časový program. Žiadanú teplotu možno samozrejme upraviť aj priamo v miestnosti na hlavicu HR80, alebo na termostate DTS92.
 
Nastavenie systémových parametrov pre zóny:
 
Optimalizácia - časový program obsahuje pre každú miestnosť až 6 časových úsekov s priradenou žiadanou teplotou v každom dni. Optimalizácia je funkcia, zaisťujúce aby v čase prechodu medzi úsekmi bola miestnosť už vykúrená na teplotu požadovanú v nasledujúcom úseku. U každej miestnosti volíte individuálne, či bude funkcia optimalizácie aktívna. V prípade že jej na jednej alebo viacerých miestností aktivujete, máte možnosť zvoliť správanie tejto pokročilé funkcie:
-Adaptívny štart - systém sa za krátku dobu naučí, za ako dlho je schopný každú miestnosti vykúriť, a předtápí ju s predstihom tak, aby bola v určenú dobu teplota v miestnosti už dosiahnutá
-Optimálna koniec - systém sa za krátku dobu naučí, aká je tepelná zotrvačnosť každej miestnosti, a prestane ju vykurovať s predstihom tak, aby v určenú dobu teplota v miestnosti už dostatočne poklesla
-Oneskorený štart - systém použije naprogramované počiatočné časy úsekov, porovná nameranú teplotu s žiadanou teplotou a trochu pribrzdí vykurovanie v závislosti od rozdielu oboch teplôt.
 
Pre optimalizáciu môže byť vybrané buď jedno z uvedených nastavení, alebo kombinácia optimálneho štartu (adaptívne alebo oneskorený štart) a optimálneho konca. My odporúčame nastavenie adaptívneho štartu a optimálneho konca.
 
Bezpečné nastavenie - táto funkcia je určená len pre aplikácie, kde je ako akčný prvok využitá reléová spínacia jednotka BDR91 (ovládanie kotla, aplikácie zónový ventil, priamovýhrevné vykurovanie). Aktivácia bezpečného nastavenie zabezpečí, že pri strate signálu neostane relé spínacej jednotky trvalo rozopnuté (kedy hrozí zamrznutie), ale bude v tejto neštandardnej situácii z 20% času zopnuté az 80% času rozopnuté, čím je zabezpečené aspoň minimálne vykurovanie.
 
Podrobný popis všetkých nastavení a funkcií systému je priložený v českom jazyku (vrátane ostatných európskych jazykov) v každom balení riadiacej jednotky vrátane predajných sád. Zoznam priloženej dokumentácie na CD:
 
• Podrobný aplikačné návod (všetko od nastavenia aplikácií po párovania prvkov)
• Inštalačné brožúra (základná inštalácia, nastavenie systému, konfigurácia zón)
• Rozšírená inštalačné brožúra (podrobné inštalácie a nastavenia systému)
• Stručná užívateľská príručka (návod pre bežné denné užívanie)
• Rozšírená používateľská príručka (všetky informácie o možnostiach nastavenia)

 

Jednoduché ovládanie sa volá EVOTOUCH

 

Príklady zobrazení:

Šetrič obrazovky - jednotka v pohotovostnom režime Základná obrazovka - prístup k všetkému ovládanie
    
Časové rozvrhy - až 6 úsekov s rôznou teplotou pre každú miestnosť a každý deň Nastavenie časového úseku: zadanie začiatku úseku a požadovanej teploty

 

Prístup k nastavenie systémových parametrov je skrytý, a teda odolný proti nekvalifikovanému zásahu ako nepozvaných hračičky, tak napríklad detí.

 

Čo Vás ešte najčastejšie zaujíma

 

1. Čo sa stane v prípade dlhodobého výpadku prúdu?
Krátkodobý výpadok napájania v poriadku hodín preklenie riadiaca jednotka pomocou záložných dobíjacích akumulátorov. V prípade dlhšieho výpadku si po obnovení napájania povie riadiaca jednotka o nastavení času a dátumu, funkcia systému sa obnoví za niekoľko minút. Konfigurácie systému a časové programy sú uchované v plnom rozsahu.

 

2. Ako funguje regulácie, ak je v miestnosti viac vykurovacích telies?
Všetky vykurovacie telesá je potrebné osadiť hlavicami HR80. Jedna z nich je určená ako snímač referenčnej teploty, všetky hlavice a ventily">hlavice potom plnia úlohu ako pohony.

 

 

Richard Přibyl

autorizovaný technik

tel.: +420 773 670 088

Jaroslav Buriánek

špecialista MaR

tel.: +420 733 133 671

Podmínky ochrany osobních údajů

 

 

I. Základní ustanovení

1. Správcem osobních údajů podle čl. 4 bod 7 nařízení Evropského parlamentu a Rady

(EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o

volném pohybu těchto údajů (dále jen: „GDPR”) je TOP materiál s.r.o. IČ 29367581

se sídlem Bratislavská 2808, 690 02 Břeclav (dále jen: „správce“).

 

2. Kontaktní údaje správce jsou

adresa: Bratislavská 2808, 690 02 Břeclav

e-mail: info@topmat.cz

telefon: +420 733 133 672

 

3. Osobními údaji se rozumí veškeré informace o identifikované nebo identifikovatelné

fyzické osobě; identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či

nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor, například jméno, identifikační

číslo, lokační údaje, síťový identifikátor nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické,

fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této

fyzické osoby.

 

4. Správce nejmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů.

 

 

II. Zdroje a kategorie/rozsah zpracovávaných osobních údajů

1. Správce zpracovává osobní údaje, které jste mu poskytl/a nebo osobní údaje, které

správce získal na základě plnění Vaší objednávky.

 

2. Správce zpracovává Vaše identifikační a kontaktní údaje a údaje nezbytné pro plnění

smlouvy a to:

jméno, příjmení, datum narození, adresa místa trvalého pobytu, doručovací adresa, telefonní

číslo, e-mailová adresa, číslo bankovního účtu, přihlašovací údaje pro přístup na www a

údaje, které byly sděleny správci subjektem údajů při jednání o uzavření či změně již

uzavřené smlouvy a při plnění smlouvy.

 

 

III. Zákonný důvod a účel zpracování osobních údajů

1. Zákonným důvodem zpracování osobních údajů je

• plnění smlouvy mezi Vámi a správcem podle čl. 6 odst. 1 písm. b) GDPR,

• oprávněný zájem správce na poskytování přímého marketingu (zejména pro zasílání

obchodních sdělení a newsletterů) podle čl. 6 odst. 1 písm. f) GDPR,

 

2. Účelem zpracování osobních údajů je

• vyřízení Vaší objednávky a výkon práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu

mezi Vámi a správcem; při objednávce jsou vyžadovány osobní údaje, které jsou nutné pro

úspěšné vyřízení objednávky (jméno a adresa, kontakt), poskytnutí osobních údajů je

nutným požadavkem pro uzavření a plnění smlouvy, bez poskytnutí osobních údajů není

možné smlouvu uzavřít či jí ze strany správce plnit,

• zasílání obchodních sdělení a činění dalších marketingových aktivit

 

3. Ze strany správce nedochází k automatickému individuálnímu rozhodování ve smyslu

čl. 22 GDPR.

 

4. Osobní údaje subjektu údajů jsou zpracovávány manuálně v písemné formě a

automatizovaně v elektronické podobě.

 

 

IV. Doba uchovávání údajů

1. Správce uchovává osobní údaje

• po dobu nezbytnou k výkonu práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu

mezi Vámi a správcem a uplatňování nároků z těchto smluvních vztahů (po dobu 10 let od

ukončení smluvního vztahu).

 

2. Po uplynutí doby uchovávání osobních údajů správce osobní údaje vymaže případně

provede anonymizaci.

 

 

V. Příjemci osobních údajů (subdodavatelé správce)

1. Příjemci osobních údajů jsou osoby

• podílející se na dodání zboží / služeb / realizaci plateb na základě smlouvy,

• podílející se na servisu a reklamaci zboží na základě smlouvy,

• zajišťující služby provozování www stránek a další služby v souvislosti s provozováním

www stránek,

• zajišťující marketingové služby.

 

2. Správce nemá v úmyslu předat osobní údaje do třetí země (do země mimo EU) nebo

mezinárodní organizaci.

 

 

VI. Vaše práva

1. Za podmínek stanovených v GDPR máte

• právo na přístup ke svým osobním údajům dle čl. 15 GDPR,

• právo opravu osobních údajů dle čl. 16 GDPR, popřípadě omezení zpracování dle čl.

18 GDPR.

• právo na výmaz osobních údajů dle čl. 17 GDPR.

• právo vznést námitku proti zpracování dle čl. 21 GDPR a

• právo na přenositelnost údajů dle čl. 20 GDPR.

 

2. Dále máte právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů v případě, že se

domníváte, že bylo porušeno Vaší právo na ochranu osobních údajů.

 

 

VII. Podmínky zabezpečení osobních údajů

1. Správce prohlašuje, že přijal veškerá vhodná technická a organizační opatření k

zabezpečení osobních údajů.

 

2. Správce přijal technická opatření k zabezpečení datových úložišť a úložišť osobních

údajů v listinné podobě, zejména datové a technické zabezpečení (hesla, šifrování, omezení

přístupu pomocí AD, uzamčené místnosti pro uchovávání osobních údajů).

 

3. Správce prohlašuje, že k osobním údajům mají přístup pouze jím pověřené osoby.

 

 

 

VIII. Závěrečná ustanovení

1. Tímto informujeme všechny zákazníky a dodavatele výše uvedeného správce, o

podmínkách ochrany osobních údajů.

 

2. Správce je oprávněn tyto podmínky změnit. Novou verzi podmínek ochrany osobních

údajů zveřejní na svých internetových stránkách a zároveň Vám zašle odkaz na novou verzi

těchto podmínek na Vaši e-mailovou adresu, kterou jste správci poskytl/a.

 

 

 

 

 

Tyto podmínky nabývají účinnosti dnem 25.5.2018.