Samoregulačné káble

Samoregulačné vykurovacie káble ">káble - pre podlahové kúrenie

Nie ste si istí, či vodovodné trubky pod podlahou ako kúrenie sú tým najsprávnejším riešením? Vidíte v tom nejaké riziko? Hľadáte modernejší spôsob? Máme ho. Kúpte si samoregulačné vykurovacie káble, ktoré slúžia ako podlahové vykurovanie. Oproti odporovým káblom, ktoré reagujú len na prívod elektrickej energie, samoregulačné vykurovacie káble ">káble si svoj tepelný výkon samy regulujú. Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Nie, je to moderný spôsob, ktorý využíva najnovšiu technológiu. Káble sa zahrievajú podľa vonkajšej teploty. Keď stúpa, teplota káblov klesá, keď sa zníži, káble ">káble sa začnú zahrievať. Naozaj inteligentný spôsob kúrenia.

 

Výhody použitia samoregulačných vykurovacích káblov

 

 • Jednoduchá inštalácia a manipulácia 

 • Niekedy nie je nutná ani podlahové kúrenie ">regulácia termostaty 

 • Široké použitie (ochrana proti mrazu)

Samoregulačné vykurovacie káble ">káble ako ochrana odkvapov a potrubí proti mrazu

Od roku 1971, kedy sa prvýkrát objavili na trhu, si získavajú čoraz väčšiu obľubu a investori pre nich nachádzajú ďalšie využitie - to sú samoregulačné vykurovacie káble. Projektanti spoliehajú na ich vlastnosť, že sa nemôžu prehriať ani spáliť, takže je možné použiť aj bez regulačných zariadení. Slúži ako protimrazová ochrana potrubí, ochrana odkvapov a zvodov alebo ako ochrana vonkajších plôch. Využite našu ponuku.

 

 

Výhody samoregulačného systému podlahového kúrenia.

 

1. Bezpečnosť a spoľahlivosť

Zamedzuje prehrievaniu.
Vysoká kvalita a dlhá životnosť.
Nevyžaduje údržbu.

 

 
2. Jednoduchá inštalácia

Dĺžku kábla je možné jednoducho upraviť a pružne tak reagovať na meniace sa podmienky v priebehu montáže. ? Kábel je možné inštalovať priamo na existujúci podklad podlahy.

 

3. Energetická účinnosť

Vykurovací kábel je schopný sa okamžite adaptovať toplotě v miestnosti, prispôsobiť svoj vykurovací výkon a tým znížiť spotrebu energie na skutočne nevyhnutné minimum.

Čo znamená samoregulácia?

 

V šesťdesiatych rokoch vyvinul Raychem, ako prvý výrobca na svete, samoregulačné vykurovacie káble. Tieto káble ">káble automaticky prispôsobujú svoj vykurovací výkon, a tým kompenzujú teplotné zmeny.
 
Vonkajší plášť, opletenie a vnútorný plášť poskytujú ochranu proti mechanickým, chemickým a elektrickým vplyvom ... ale vlastné kúzlo sa ukrýva vo vodivom jadre. Vodivé jadro je tvorené polymérom a dvoma paralelnými vodičmi.
 
Keď okolitá teplota klesne 1, jadro sa mikroskopicky zmrští a počet elektrických ciest v jadre sa zvýši. Tým vzniká viac tepla. Naopak, ak okolitá teplota stúpne 2, jadro sa vplyvom tepla roztiahne a množstvo elektrických ciest sa zníži. Vzniká menej tepla. Samoregulačný vykurovací kábel prispôsobuje vykurovací výkon po celej svojej dĺžke.
 
Vďaka tomu je maximálne využiteľným, bezpečným, spoľahlivým a prevádzkovo najlacnejším riešením pre mnoho aplikácií.

 

Certifikované technológie: Títo výrobcovia drevených podláh osvedčujú vhodnosť použitia Raychem vykurovacích systémov T2Red a T2Reflecta pre drevené parkety a laminátové podlahy.

 

Samoregulačné vykurovacie systémy od spoločnosti Raychem preukázali jedinečné vlastnosti pri použití v kombinácii s drevenými a laminátovými podlahami. Raychem samoregulačný vykurovací systém úplne vyhovuje z hľadiska vykurovacieho výkonu a krivky priebehu teplôt. Každý z nižšie uvedených výrobcov podlahových krytín systémy T2Red a T2Reflecta úspešne testoval a odporúča ich použitie.

 

 

 

Systém udržiavania teploty teplej úžitkovej vody

Špeciálne navrhnutý samoregulačný vykurovací kábel HWAT uložený pozdĺž potrubného rozvodu s teplou vodou vo Vašom dome zabezpečí, že nebudete musieť zdĺhavo odpúšťať chladnú vodu z potrubia, a tiež zníži prevádzkové náklady za vodu a energie potrebnej na jej ohrev, a to až o 50%. Systém pre každú domácnosť:

 

 • Zvýši Váš komfort tá pohodlie - nestrácate čas zdĺhavým odtáčenímvody.
  Ochráni Vaše deti - neobaria sa náhle tečúcou horúcou vodou.

 • Usporí náklady za vodné a stočné - nemusíte zbytočne odpúšťať Hladno vodu. 

 • Usporí energiu - môžete znížiť teplotu zdroja vody až o 4 ° C, čo vedie k značným úsporám energie.
   
  Samoregulačný systém udržiavania teplej úžitkovej vody HWAT plnohodnotne nahrádza systém s cirkulačným potrubím, kedy zjednodušuje návrh, inštaláciu a tým zásadne znižuje obstarávacie náklady. Navyše prináša viac komfortu a bezpečia do Vášho domova.

 

Systém ochrany odkvapových žľabov a zvodov proti zamŕzaniu

Topiaci a znovu zamŕzajúcej ľad a sneh veľmi ľahko dovedie poškodiť odkvapové žľaby a zvody. Následne zatekajúcej voda dokáže napáchať veľké škody. Ľahko poškodí fasádu objektu, konštrukcie alebo tepelnej izolácie.
 
Raychem ponúka riešenie v podobe samoregulačného kábla FroStop Black špeciálne určeného do odkvapových žľabov. Minimálna priestorová náročnosť kábla zabraňuje možnosti zanášaniu žľabu. Výhodou je jednoduchá inštalácia a úplne bezúdržbová prevádzka. V spojení s teplotnou alebo automatickou reguláciou sa stáva automatizovaným a úsporným riešením zimných problémov.

Inteligentná riadiaca jednotka EMDR-10 spína ochranný systém iba vtedy, keď je potrebné, čím zaisťuje maximálnu efektivitu z hľadiska funkčnosti a prevádzkových nákladov.

 

  

Ochrana potrubia pred zamrznutím

Samoregulačný kábel uložený pozdĺž potrubia spoľahlivo a úsporne zaistí jeho prevádzku aj v tých najväčších mrazoch. Vyhrieva potrubie presne tam kde je potreba a kde by došlo inak k jeho zamrznutiu. Je bezpečným riešením aj pre plastovápotrubí, kde vďaka technológii samoregulácia nemôže dôjsť k prehriatiu a následnému poškodeniu potrubia.

Kábel je možné inštalovať vnútri aj mimo trubky. V rámci portfólia ponúkame aj kábel s certifikáciou pre umiestnenie do pitnej vody.

 • Ochrana potrubia proti zamŕzaniu. 
 • Udržiavanie teploty potrubia. 
 • Vyhrievanie odpadových a tukových potrubí. 


Jednoduchá a rýchla inštalácia domácich aplikácií systémom FrostGuard - kábel stačí po umiestnení na trubku len zapojiť do zásuvky.

Široký sortiment samoregulačných káblov WinterGuard a FrostGuard je vhodný pre všetky potrubia a rôzne druhy aplikácií v rámci bytovej aj komerčnej výstavby.

 

 

 

 

Ochrana vonkajších plôch pred snehom a ľadom

Raychem ponúka komplexné riešenie pre ochranu vonkajších plôch pred snehom a ľadom:
 
Vykurovacie rohože do pieskového lôžka pod zámkovú dlažbu a do betónu.
Flexibilné vykurovacie káble ">káble na členitá schodisko a vonkajšie plochy.
Vysoko teplotne a mechanicky odolné káble ">káble do asfaltu, ktoré bez problémov znáša pojazd finišera.
Mechanicky najodolnejšie samoregulačné káble ">káble s vysokým výkonom pre ochranu vonkajších plôch, inštalovateľné na oceľové armatúry.
 
Spoločne s našimi znalosťami, skúsenosťami a inteligentnou reguláciou, ponúkame to najlepšie riešenie pre bezpečie Vašich rámp, ciest, chodníkov a príjazdových komunikácií.
 
Samoregulačné káble ">káble pre ochranu vonkajších plôch ViaGuard môžu byť upravované priamo na stavbe alebo dodané v požadovanom rozmere z výroby priamo k Vám na stavbu.

 

 

Inteligentné vykurovacie systémy - komfort a bezpečnosť

Kombinácia samoregulačného vykurovacieho kábla so sofistikovaným systémom nadpájania a inteligentnou reguláciou dovoľuje dynamické riadenie vykurovacieho výkonu v závislosti na parametroch ako je teplota prostredia a vlhkosť. Dovolí to prispôsobiť sa aktuálnym stavebným predpisom, ktoré sa týkajú úspor energie.
 
Používanie systémov Raychem
môže priniesť až 80% úspory!

Tyco Thermal Controls svetová jednotka v obore samoregulačných vykurovacích systémů.Více než 40 rokov skúseností na trhu elektrických vykurovacích a ochranných systémov je pre Vás zárukou spoľahlivosti, komfortu a bezpečnosti našich systémov aplikovaných v rámci priemyselnej, komerčné a bytovej výstavby.

 • aplikácie pre udržiavanie teploty teplej úžitkovej vody 
 • systémy ochrany odkvapových žľabov a zvodov proti zamŕzaniu 
 • systémy pre ochranu potrubia pred zamrznutím 
 • aplikácie pre ochranu vonkajších plôch pred snehom a ľadom. 


Raychem ponúka súbor nástrojov a služieb, ktorých cieľom je uľahčenie práce profesionálom. Ponúkame nielen výrobky najvyššej kvality, ale dopĺňame je tiež službami na najvyššej úrovni.

 • Technické konzultácie, podpora a spracovanie ponúk.
 • Priama podpora pre projektantov, montážne firmy aj jednotlivcov. 
 • Pravidelná technické školenia. 
 • Kompletný balík popredajných služieb. 


naše referencie

Za viac ako 40 rokov bolo nainštalované vyše 305 miliónov metrov (samoregulačných) káblov Raychem.
 
Tyco Thermal Controls zaujímavé akcie vo svete: Royal Opera House Londýn (systém udržiavania teploty TÚV), Eiffelova veža v Paríži (ochrana pred zamŕzaním), Budova parlamentu (ohňovzdorné káble), Four Seasons Hotel Hampshire (podlahové vykurovanie), Terminal 5 Heathrow Aiport (systém udržiavania teploty TÚV, ochrana pred zamŕzaním, ohrev chodníkov, podlahové kúrenie).

 

Richard Přibyl

autorizovaný technik

tel.: +420 773 670 088

Jaroslav Buriánek

špecialista MaR

tel.: +420 733 133 671

Podmínky ochrany osobních údajů

 

 

I. Základní ustanovení

1. Správcem osobních údajů podle čl. 4 bod 7 nařízení Evropského parlamentu a Rady

(EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o

volném pohybu těchto údajů (dále jen: „GDPR”) je TOP materiál s.r.o. IČ 29367581

se sídlem Bratislavská 2808, 690 02 Břeclav (dále jen: „správce“).

 

2. Kontaktní údaje správce jsou

adresa: Bratislavská 2808, 690 02 Břeclav

e-mail: info@topmat.cz

telefon: +420 733 133 672

 

3. Osobními údaji se rozumí veškeré informace o identifikované nebo identifikovatelné

fyzické osobě; identifikovatelnou fyzickou osobou je fyzická osoba, kterou lze přímo či

nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor, například jméno, identifikační

číslo, lokační údaje, síťový identifikátor nebo na jeden či více zvláštních prvků fyzické,

fyziologické, genetické, psychické, ekonomické, kulturní nebo společenské identity této

fyzické osoby.

 

4. Správce nejmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů.

 

 

II. Zdroje a kategorie/rozsah zpracovávaných osobních údajů

1. Správce zpracovává osobní údaje, které jste mu poskytl/a nebo osobní údaje, které

správce získal na základě plnění Vaší objednávky.

 

2. Správce zpracovává Vaše identifikační a kontaktní údaje a údaje nezbytné pro plnění

smlouvy a to:

jméno, příjmení, datum narození, adresa místa trvalého pobytu, doručovací adresa, telefonní

číslo, e-mailová adresa, číslo bankovního účtu, přihlašovací údaje pro přístup na www a

údaje, které byly sděleny správci subjektem údajů při jednání o uzavření či změně již

uzavřené smlouvy a při plnění smlouvy.

 

 

III. Zákonný důvod a účel zpracování osobních údajů

1. Zákonným důvodem zpracování osobních údajů je

• plnění smlouvy mezi Vámi a správcem podle čl. 6 odst. 1 písm. b) GDPR,

• oprávněný zájem správce na poskytování přímého marketingu (zejména pro zasílání

obchodních sdělení a newsletterů) podle čl. 6 odst. 1 písm. f) GDPR,

 

2. Účelem zpracování osobních údajů je

• vyřízení Vaší objednávky a výkon práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu

mezi Vámi a správcem; při objednávce jsou vyžadovány osobní údaje, které jsou nutné pro

úspěšné vyřízení objednávky (jméno a adresa, kontakt), poskytnutí osobních údajů je

nutným požadavkem pro uzavření a plnění smlouvy, bez poskytnutí osobních údajů není

možné smlouvu uzavřít či jí ze strany správce plnit,

• zasílání obchodních sdělení a činění dalších marketingových aktivit

 

3. Ze strany správce nedochází k automatickému individuálnímu rozhodování ve smyslu

čl. 22 GDPR.

 

4. Osobní údaje subjektu údajů jsou zpracovávány manuálně v písemné formě a

automatizovaně v elektronické podobě.

 

 

IV. Doba uchovávání údajů

1. Správce uchovává osobní údaje

• po dobu nezbytnou k výkonu práv a povinností vyplývajících ze smluvního vztahu

mezi Vámi a správcem a uplatňování nároků z těchto smluvních vztahů (po dobu 10 let od

ukončení smluvního vztahu).

 

2. Po uplynutí doby uchovávání osobních údajů správce osobní údaje vymaže případně

provede anonymizaci.

 

 

V. Příjemci osobních údajů (subdodavatelé správce)

1. Příjemci osobních údajů jsou osoby

• podílející se na dodání zboží / služeb / realizaci plateb na základě smlouvy,

• podílející se na servisu a reklamaci zboží na základě smlouvy,

• zajišťující služby provozování www stránek a další služby v souvislosti s provozováním

www stránek,

• zajišťující marketingové služby.

 

2. Správce nemá v úmyslu předat osobní údaje do třetí země (do země mimo EU) nebo

mezinárodní organizaci.

 

 

VI. Vaše práva

1. Za podmínek stanovených v GDPR máte

• právo na přístup ke svým osobním údajům dle čl. 15 GDPR,

• právo opravu osobních údajů dle čl. 16 GDPR, popřípadě omezení zpracování dle čl.

18 GDPR.

• právo na výmaz osobních údajů dle čl. 17 GDPR.

• právo vznést námitku proti zpracování dle čl. 21 GDPR a

• právo na přenositelnost údajů dle čl. 20 GDPR.

 

2. Dále máte právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů v případě, že se

domníváte, že bylo porušeno Vaší právo na ochranu osobních údajů.

 

 

VII. Podmínky zabezpečení osobních údajů

1. Správce prohlašuje, že přijal veškerá vhodná technická a organizační opatření k

zabezpečení osobních údajů.

 

2. Správce přijal technická opatření k zabezpečení datových úložišť a úložišť osobních

údajů v listinné podobě, zejména datové a technické zabezpečení (hesla, šifrování, omezení

přístupu pomocí AD, uzamčené místnosti pro uchovávání osobních údajů).

 

3. Správce prohlašuje, že k osobním údajům mají přístup pouze jím pověřené osoby.

 

 

 

VIII. Závěrečná ustanovení

1. Tímto informujeme všechny zákazníky a dodavatele výše uvedeného správce, o

podmínkách ochrany osobních údajů.

 

2. Správce je oprávněn tyto podmínky změnit. Novou verzi podmínek ochrany osobních

údajů zveřejní na svých internetových stránkách a zároveň Vám zašle odkaz na novou verzi

těchto podmínek na Vaši e-mailovou adresu, kterou jste správci poskytl/a.

 

 

 

 

 

Tyto podmínky nabývají účinnosti dnem 25.5.2018.